Dessa är valda vid yrkesföreningens årsmöte 2021 

Styrelse  
Moa Arnberg HåkanssonTherese EdlundAnn Karlsson
Moa Arnberg Håkansson, Ordförande
Stiftskontakt: Lund & Karlstad
moa.arnberg-hakansson@svenskakyrkan.se
0709-1177 37
Therese Edlund, Vice ordförande
Stiftskontakt: Västerås & Luleå
Therese.edlund@svenskakyrkan.se
090-2002966
Ann Karlsson, sekreterare
Stiftskontakt: Växjö & Visby
ann.c.karlsson@svenskakyrkan.se
Jonna Nilsson, vice sekreterare
Stiftskontakt: Linköping & Skara
072-593 48 20
jonna.nilsson@svenskakyrkan.se
Christina Stjernberg, kassör
Stiftskontakt: Härnösand & Uppsala
christina.stjernberg@svenskakyrkan.se
073-0978662
Cecilia Sundkvist, vice kassör
Stiftskontakt: Strängnäs & Stockholm
cecilia.sundkvist@svenskakyrkan.se
070- 289 12 14 * 0152- 234 86

Maria Nilsson, ledamot
Stiftskontakt: Göteborg
maria.n.nilsson@svenskakyrkan.se
Valberedning
Moa Karlström
Moa Karlström, sammankallande
Ordförande Karin
Karin Bergenheim
Elin Zetterquist,
Tove Tronsplass Pettersson
Revisorer Revisorsuppleant
Peter Werner
Peter Werner, revisor
Markus Karlsson
Markus Karlsson, revisor
Jon Falk
Jon Falk, revisorsuppleant